NAKPA PLASTİK

Nakpa, plastik hammaddelerin küresel ölçekte satış&pazarlamasını yapmakta ve bunlarla ilgili lojistik, finans hizmetlerini birlikte sunmaktadır. Firmamız taleplere hızlı cevap veren, sorumluluk alan ve güçlü mali yapısı ile her geçen yıl daha fazla müşteri tarafından tercih edilmektedir.

FİRMA DETAYLARI

Firma Ünvanı Nakpa Plastik San. ve Tic.A.Ş.
Kuruluş Yılı Ağustos 1989
Yön.Kur.Bşk. Hasan Hüseyin NAKİBOĞLU
Satış Hacmi 250.000 ton/yıl
Ana Faaliyet Konusu Plastik Hammadde Satış-Pazarlama & Lojistik & Finans
Envanter 20.000 ton sürekli hazır stok ve 40.000 m2 kapalı alan

KURUCUMUZ HASAN HÜSEYİN NAKİBOĞLU

nakiboglu1951 yılında, Gaziantep’de doğdu ve liseye kadar eğitimini Gaziantep’de tamamladı. 1974 yılında İstanbul Üniversitesi Kimya Yüksek Mühendisliği bölümünden iyi derece ile mezun oldu. 1974-1976 arasında askerlik hizmetini Türk Hava Kuvvetleri, Eskişehir ikmal bakım fabrikasında metal yüzey işlemleri konusunda müşavir mühendis olarak yaptı. 1976 yılında 3 ay süreyle Almanya Langbein Pfanhauser Werke firmasında metal kaplama ve yüzey işlemleri konusunda pratik ihtisas yaptı.

1976-1978 yılında ise ilk iş tecrübesini Tarsus’da tekstil boyaları üretim fabrikasında laboratuvar müdürü ve planlama mühendisi olarak çalışarak edinmiştir. 1980 yılından 1996 yılına kadar, PE, PP film ve ambalaj malzemeleri üretimi konusunda çalışan aile şirketinde yönetim kurulu başkan yardımcısı ve şirketin genel müdürü olarak görev yaptı. Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi dernek başkanlığı ve sanayi odası meclis üyeliği yaptı. 1996 yılında İstanbul’a taşınarak burada Nakpa’yı aktif hale getirdi. Aynı zamanda İKMİB İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamülleri İhr.Birl. başkan yardımcılığı, 8 yıl TİM icra heyeti ve MÜSİAD Yüksek İstişare Kurulu üyeliği, Kilis OSB başkan vekilliği yaptı. Halen Birlik Vakfı kurucu üyeliği, İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi Mütevelli Heyet Üyeliği vb. muhtelif vakıflarda ve STK larda görev yapmaktadır. İyi derecede Almanca ve İngilizce bilmektedir. Evli, 3 erkek, 1 kız çocuk babasıdır.